OSP Nowa Wieś

Ochotnicza Straż Pożarna w Nowej Wsi

  

Zderzenie pojazdu z dzikiem

W nocy z piątku na sobotę, tuż po godzinie 1:00, nasz zastęp GBA zadysponowany został do zderzenia pojazdu osobowego z dzikiem, które miało miejsce w Kaniach Helenowskich, na Drodze Wojewódzkiej nr 719.
Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji płynów eksploatacyjnych, które wyciekły z pojazdu oraz usunięcia zwierzęcia na pobocze drogi. Po 20 minutach wróciliśmy do koszar.
Siły i środki:
? 589[M]66 OSP Nowa Wieś
? WRD Pruszków
dzikdzik3

Zabezpieczenie powiatu

W czwartek nasz zastęp GBA pełnił zabezpieczenie rejonu w koszarach JRG Pruszków. Przez ponad 7 godzin druhowie szczęśliwie nie odnotowali żadnego wyjazdu i przed godziną 16 powrócili do jednostki.
Zabezpieczenia rejonu chronionego – w naszym przypadku powiatu pruszkowskiego – pełnione są przez strażaków OSP w sytuacji, gdy Państwowa Straż Pożarna, z różnych przyczyn, nie ma możliwości wyjazdu swoimi pojazdami. Aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom na tym samym poziomie i w tym samym czasie, druhowie w pełnej obsadzie wozu pełnią dyżur w jednostce do momentu, gdy gotowość bojowa Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej zostanie przywrócona.
SiŚ:
? 589[M]66 OSP Nowa Wieś
zabezpieczenie-powiatu

Wiatrołomy

W sobotę, podczas gdy część druhów uczestniczyła w obchodach ,,Powiatowego Dnia Strażaka”,
sześcioro naszych strażaków prowadziło zabezpieczenie rejonu w remizie naszej OSP. Front, który wówczas przetoczył się przez województwo, jak i dużą część Polski, przyniósł zastępowi cztery interwencje, z których wszystkie dotyczyły wiatrołomów:
– Komorów, ul. Północna
? Ułamany konar zwisający nad drogą i chodnikiem, który zerwał dodatkowo linię telekomunikacyjną
SiŚ:
? 589[M]66 OSP Nowa Wieś
– Granica, ul. Barbary
?? Powalone drzewa zwisające nad ulicą
SiŚ:
? 589[M]66 OSP Nowa Wieś
– Komorów, ul. Akacjowa
?? Drzewo powalone na budynek mieszkalny
SiŚ:
? 589[M]66 OSP Nowa Wieś
? 589[M]78 OSP Piastów
– Pruszków, ul. 2 Sierpnia
? Złamane drzewo stwarzające zagrożenie
SiŚ:
? 589[M]66 OSP Nowa Wieś
? 589[M]78 OSP Piastów
Dziękujemy OSP Piastów za, tradycyjnie już, wzorową współpracę.
ospnw1 ospnw2 ospnw3

Powiatowy Dzień Strażaka

21 maja, w sobotę, w Komenda Powiatowa PSP w Pruszkowie odbyły się obchody „Powiatowego Dnia Strażaka”.
Podczas uroczystego apelu dokonano wręczenia odznak i wyróżnień druhnom i druhom z terenu Powiatu oraz funkcjonariuszom PSP ?.
?Małgorzata Pachecka – wójt gminy Michałowice oraz Prezes naszej OSP dh. Jerzy Pokropek odznaczeni zostali Krzyżem św. Floriana.
?‍?Dh. Władysław Cackowski oraz dh. Jerzy Matrzak otrzymali świadczenia ratownicze, za wiele lat brania udziału w działaniach ratowniczych.
?‍??Wyróżniono również dh. Teofila Łaszewskiego, który zajął pierwsze miejsce w Eliminacjach Wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej i będzie reprezentował województwo na Finale Centralnym.
?Gratulujemy Panu Maciej Polarczyk – Radny Gminy Michałowice, który otrzymał dyplom uznania za pracę na rzecz ochrony przeciwpożarowej.
Dziękujemy za obecność Pani Wójt, Panu Maciejowi, a także Przewodniczącej Rady Gminy Michałowice Pani Beacie Rycerskiej.
W obchodach brał udział poczet sztandarowy naszej jednostki. Po oficjalnej części nastąpił piknik strażacki, z wieloma atrakcjami. My, dla gości, przygotowaliśmy konny wóz rekwizytowy oraz pojazd Jelcz 003 SBM 2000/.
Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i awansowanym. Cieszymy się, że mogliśmy wszyscy się spotkać po długiej, pandemicznej przerwie!
pds1 pds2 pds3 pds4 pds4a pds5 pds6 pds8 pds9 pds10 pds11 pds12

1 miejsce w eliminacjach OTWP

???

Z dumą pragniemy poinformować, że dowódca działającej przy naszej OSP Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, dh. Teofil Łaszewski, w dniu wczorajszym, zajął 1 miejsce w Eliminacjach Wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Teofil będzie reprezentował Gmina Michałowice, Powiat Pruszkowski i Województwo Mazowieckie podczas Finału Centralnego. Składamy najszczersze gratulacje Teofilowi i mamy nadzieję, że w kolejnym, ostatnim już, etapie ponownie zajmiesz pierwsze miejsce. Warto dodać, iż Teofil działa w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej od 7 lat i będzie to już jego drugi udział w Finale Centralnym. Powodzenia!

eliminacje

 

Pożar poddasza

Około godziny 10, nasz zastęp GCBA został zadysponowany do zgłoszenia o pożarze poddasza w budynku wielorodzinnym na ulicy Narodowej w Pruszkowie. Po dojeździe zastępów na miejsce okazało się, że pali się sadza w przewodzie kominowym, a ogień szczęśliwie nie obejmuje górnych pomieszczeń kamienicy. Płonąca sadza została szybko opanowana i po kontroli temperatury zastępy powróciły do koszar.
SiŚ:
? 589[M]65 OSP Nowa Wieś
? 581[M]25 JRG Pruszków
? 581[M]51 JRG Pruszków
? 589[M]59 OSP Moszna
? 589[M]77 OSP Piastów
? Policja
Również świętując w dniu dzisiejszym, chcielibyśmy złożyć naszym kolegom po fachu najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, współpracy na najwyższym poziomie oraz tyle samo powrotów, co wyjazdów! 
3maja1 3maja

Pożar budynku w Pruszkowie

W środę, od godziny 16:00, liczne siły i środki zmagały się z pożarem budynku garażowo-biurowego, który mieścił się przy ul. Przejazdowej w Pruszkowie. Do działań zadysponowano również zastęp z naszej jednostki – GCBA ?. Po dojeździe na miejsce, pożar nie był jeszcze opanowany, więc natychmiast zbudowaliśmy linie zasilające do samochodów podających wodę (JRG Pruszków, OSP Moszna, OSP Brwinów). Dodatkowo nasza rota po zlokalizowaniu pożaru pomagała w działaniach rozbiórkowych. Po lekko ponad dwóch godzinach, gdy działania zakończono, zostaliśmy odesłani do koszar.

Siły i Środki:
? 581[M]21 JRG Pruszków
? 581[M]25 JRG Pruszków
? 581[M]51 JRG Pruszków
? 589[M]59 OSP Moszna
? 589[M]65 OSP Nowa Wieś
⚡️ Pogotowie Energetyczne
? Policja
pozarpr pozarpr2

 

Podziękowania

Jakiś czas temu pisaliśmy o zaangażowaniu naszych Druhów w pomoc przy organizacji Gali Floriany organizowanej we wrześniu, przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Z OSP RP .
W sobotę, 23 października, druhowie, którzy pomagali w organizacji, zaproszeni zostali na spotkanie, podczas którego z rąk Członka Prezydium Zarządu Głównego dh. Zbigniewa Kaliszyka oraz Organizatora Gali otrzymali podziękowania za zaangażowanie w organizację.
Dziękujemy za docenienie naszych działań! ?
podziekowania

Powalone drzewo

 • Powalone drzewo ul. Lipowa – Pruszków

Siły i środki:
GBA 2,5/24 Mercedes Atego (589-66) – OSP Nowa Wieś

no images were found

Piknik Strażacki 2019

 • Zapraszamy serdecznie na Piknik Strażacki – start sobota 31 sierpień od godziny 12

Piknik Strażacki

 • Zapraszamy serdecznie na Piknik Strażacki – start sobota 1 września od godziny 13

piknik

Pożar przyczepy

 • Pożar przyczepy – fałszywy alarm
  Miejscowość: Kanie ul. Górna
  Siły i środki
  GBA 2,5/24 Mercedes Ate:go (589-66) – OSP Nowa Wieś
  KP Brwinów, JRG Pruszków

Zasilanie awaryjne

 • Zasilanie awaryjne do respiratora – Pruszków ul. Wróblewskiego
  Siły i środki:
  GBA 2,5/24 Mercedes Atego (589-66) – OSP Nowa Wieś

Pompowanie wody

 • Pompowanie wody
  Miejscowość : Reguły ul.Graniczna
  Siły i środki:
  GBA 2,5/24 Mercedes Atego (589-66) – OSP Nowa Wieś