OSP Nowa Wieś

Ochotnicza Straż Pożarna w Nowej Wsi

  

Zderzenie pojazdu z dzikiem

W nocy z piątku na sobotę, tuż po godzinie 1:00, nasz zastęp GBA zadysponowany został do zderzenia pojazdu osobowego z dzikiem, które miało miejsce w Kaniach Helenowskich, na Drodze Wojewódzkiej nr 719.
Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji płynów eksploatacyjnych, które wyciekły z pojazdu oraz usunięcia zwierzęcia na pobocze drogi. Po 20 minutach wróciliśmy do koszar.
Siły i środki:
🚒 589[M]66 OSP Nowa Wieś
🚓 WRD Pruszków
dzikdzik3

Zabezpieczenie powiatu

W czwartek nasz zastęp GBA pełnił zabezpieczenie rejonu w koszarach JRG Pruszków. Przez ponad 7 godzin druhowie szczęśliwie nie odnotowali żadnego wyjazdu i przed godziną 16 powrócili do jednostki.
Zabezpieczenia rejonu chronionego – w naszym przypadku powiatu pruszkowskiego – pełnione są przez strażaków OSP w sytuacji, gdy Państwowa Straż Pożarna, z różnych przyczyn, nie ma możliwości wyjazdu swoimi pojazdami. Aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom na tym samym poziomie i w tym samym czasie, druhowie w pełnej obsadzie wozu pełnią dyżur w jednostce do momentu, gdy gotowość bojowa Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej zostanie przywrócona.
SiŚ:
🚒 589[M]66 OSP Nowa Wieś
zabezpieczenie-powiatu

Wiatrołomy

W sobotę, podczas gdy część druhów uczestniczyła w obchodach ,,Powiatowego Dnia Strażaka”,
sześcioro naszych strażaków prowadziło zabezpieczenie rejonu w remizie naszej OSP. Front, który wówczas przetoczył się przez województwo, jak i dużą część Polski, przyniósł zastępowi cztery interwencje, z których wszystkie dotyczyły wiatrołomów:
– Komorów, ul. Północna
🌳 Ułamany konar zwisający nad drogą i chodnikiem, który zerwał dodatkowo linię telekomunikacyjną
SiŚ:
🚒 589[M]66 OSP Nowa Wieś
– Granica, ul. Barbary
🌲🌲 Powalone drzewa zwisające nad ulicą
SiŚ:
🚒 589[M]66 OSP Nowa Wieś
– Komorów, ul. Akacjowa
🌳🏠 Drzewo powalone na budynek mieszkalny
SiŚ:
🚒 589[M]66 OSP Nowa Wieś
🚒 589[M]78 OSP Piastów
– Pruszków, ul. 2 Sierpnia
🌳 Złamane drzewo stwarzające zagrożenie
SiŚ:
🚒 589[M]66 OSP Nowa Wieś
🚒 589[M]78 OSP Piastów
Dziękujemy OSP Piastów za, tradycyjnie już, wzorową współpracę.
ospnw1 ospnw2 ospnw3

Powiatowy Dzień Strażaka

21 maja, w sobotę, w Komenda Powiatowa PSP w Pruszkowie odbyły się obchody „Powiatowego Dnia Strażaka”.
Podczas uroczystego apelu dokonano wręczenia odznak i wyróżnień druhnom i druhom z terenu Powiatu oraz funkcjonariuszom PSP 🎖.
🏅Małgorzata Pachecka – wójt gminy Michałowice oraz Prezes naszej OSP dh. Jerzy Pokropek odznaczeni zostali Krzyżem św. Floriana.
👨‍🚒Dh. Władysław Cackowski oraz dh. Jerzy Matrzak otrzymali świadczenia ratownicze, za wiele lat brania udziału w działaniach ratowniczych.
👨‍🚒🎓Wyróżniono również dh. Teofila Łaszewskiego, który zajął pierwsze miejsce w Eliminacjach Wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej i będzie reprezentował województwo na Finale Centralnym.
📜Gratulujemy Panu Maciej Polarczyk – Radny Gminy Michałowice, który otrzymał dyplom uznania za pracę na rzecz ochrony przeciwpożarowej.
Dziękujemy za obecność Pani Wójt, Panu Maciejowi, a także Przewodniczącej Rady Gminy Michałowice Pani Beacie Rycerskiej.
W obchodach brał udział poczet sztandarowy naszej jednostki. Po oficjalnej części nastąpił piknik strażacki, z wieloma atrakcjami. My, dla gości, przygotowaliśmy konny wóz rekwizytowy oraz pojazd Jelcz 003 SBM 2000/.
Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i awansowanym. Cieszymy się, że mogliśmy wszyscy się spotkać po długiej, pandemicznej przerwie!
pds1 pds2 pds3 pds4 pds4a pds5 pds6 pds8 pds9 pds10 pds11 pds12

1 miejsce w eliminacjach OTWP

🥇🏆🔥

Z dumą pragniemy poinformować, że dowódca działającej przy naszej OSP Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, dh. Teofil Łaszewski, w dniu wczorajszym, zajął 1 miejsce w Eliminacjach Wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Teofil będzie reprezentował Gmina Michałowice, Powiat Pruszkowski i Województwo Mazowieckie podczas Finału Centralnego. Składamy najszczersze gratulacje Teofilowi i mamy nadzieję, że w kolejnym, ostatnim już, etapie ponownie zajmiesz pierwsze miejsce. Warto dodać, iż Teofil działa w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej od 7 lat i będzie to już jego drugi udział w Finale Centralnym. Powodzenia!

eliminacje

 

Pożar poddasza

Około godziny 10, nasz zastęp GCBA został zadysponowany do zgłoszenia o pożarze poddasza w budynku wielorodzinnym na ulicy Narodowej w Pruszkowie. Po dojeździe zastępów na miejsce okazało się, że pali się sadza w przewodzie kominowym, a ogień szczęśliwie nie obejmuje górnych pomieszczeń kamienicy. Płonąca sadza została szybko opanowana i po kontroli temperatury zastępy powróciły do koszar.
SiŚ:
🚒 589[M]65 OSP Nowa Wieś
🚒 581[M]25 JRG Pruszków
🚒 581[M]51 JRG Pruszków
🚒 589[M]59 OSP Moszna
🚒 589[M]77 OSP Piastów
🚓 Policja
Również świętując w dniu dzisiejszym, chcielibyśmy złożyć naszym kolegom po fachu najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, współpracy na najwyższym poziomie oraz tyle samo powrotów, co wyjazdów! 
3maja1 3maja

Pożar budynku w Pruszkowie

W środę, od godziny 16:00, liczne siły i środki zmagały się z pożarem budynku garażowo-biurowego, który mieścił się przy ul. Przejazdowej w Pruszkowie. Do działań zadysponowano również zastęp z naszej jednostki – GCBA 🚒. Po dojeździe na miejsce, pożar nie był jeszcze opanowany, więc natychmiast zbudowaliśmy linie zasilające do samochodów podających wodę (JRG Pruszków, OSP Moszna, OSP Brwinów). Dodatkowo nasza rota po zlokalizowaniu pożaru pomagała w działaniach rozbiórkowych. Po lekko ponad dwóch godzinach, gdy działania zakończono, zostaliśmy odesłani do koszar.

Siły i Środki:
🚒 581[M]21 JRG Pruszków
🚒 581[M]25 JRG Pruszków
🚒 581[M]51 JRG Pruszków
🚒 589[M]59 OSP Moszna
🚒 589[M]65 OSP Nowa Wieś
⚡️ Pogotowie Energetyczne
🚔 Policja
pozarpr pozarpr2

 

Podziękowania

Jakiś czas temu pisaliśmy o zaangażowaniu naszych Druhów w pomoc przy organizacji Gali Floriany organizowanej we wrześniu, przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Z OSP RP .
W sobotę, 23 października, druhowie, którzy pomagali w organizacji, zaproszeni zostali na spotkanie, podczas którego z rąk Członka Prezydium Zarządu Głównego dh. Zbigniewa Kaliszyka oraz Organizatora Gali otrzymali podziękowania za zaangażowanie w organizację.
Dziękujemy za docenienie naszych działań! 🤝
podziekowania

Powalone drzewo

 • Powalone drzewo ul. Lipowa – Pruszków

Siły i środki:
GBA 2,5/24 Mercedes Atego (589-66) – OSP Nowa Wieś

no images were found

Piknik Strażacki 2019

 • Zapraszamy serdecznie na Piknik Strażacki – start sobota 31 sierpień od godziny 12

Piknik Strażacki

 • Zapraszamy serdecznie na Piknik Strażacki – start sobota 1 września od godziny 13

piknik

Pożar przyczepy

 • Pożar przyczepy – fałszywy alarm
  Miejscowość: Kanie ul. Górna
  Siły i środki
  GBA 2,5/24 Mercedes Ate:go (589-66) – OSP Nowa Wieś
  KP Brwinów, JRG Pruszków

Zasilanie awaryjne

 • Zasilanie awaryjne do respiratora – Pruszków ul. Wróblewskiego
  Siły i środki:
  GBA 2,5/24 Mercedes Atego (589-66) – OSP Nowa Wieś

Pompowanie wody

 • Pompowanie wody
  Miejscowość : Reguły ul.Graniczna
  Siły i środki:
  GBA 2,5/24 Mercedes Atego (589-66) – OSP Nowa Wieś